Szynoprzewody w domu?

Co Pani sądzi o szynoprzewodach w domu? Czy nie są zbyt sklepowe, techniczne?

To jedno z pytań, które wysłaliście do mnie w ramach cyklu livów: Kto pyta, ten się urządzi!

Zacznę od tego, że mamy różne systemy szynoprzewodów.

W systemach magnetycznych mamy możliwość zamontowania lamp niemal niewidocznych, są niewielkich rozmiarów a nawet  lampy schowane w szynie.

W systemach jedno czy trójfazowych do szyny mocowane są lampy – reflektory, w różnych rozmiarach, nie muszą być duże, ok 8 cm długości i 8 cm średnicy

Kiedyś rzeczywiście szynoprzewody służyły do oświetlania hal, sklepów, przestrzeni przemysłowych, taka jest ich historia.

Teraz coraz częściej spotykamy je w domach i chyba mogę pokusić się o stwierdzenie, że wypierają  inne oświetlenie, a na pewno coraz częściej zastępują lampy typu tuby natynkowe.

Szynoprzewody wyglądają nowocześnie i minimalistycznie, a w zależności od planowanego stylu wnętrza możemy dobrać ich kolor i kształt i albo przyciągnąć albo sprawić, że lampy będa niewidoczne.

Wykorzystamy je wnętrzu minimalistycznym, loftowym, a te w kolorze sufitu, niemal niewidoczne, możemy umieścić we wnętrzach w dosłownie każdym stylu. (Klasycznym, boho, modern farmhouse, japandi itp)

Zachęcam Was do stosowania szynoprzewodów bo dają duże możliwości aranżacyjne, pozwalają wprowadzić zmiany na każdym etapie i dowolnie zwiększyć lub zmniejszyć ilość lamp.

Jeśli wybierzecie lampy ruchome, z możliwością ustawienia pozycji reflektora, możecie skierować w dowolne miejsce strumień światła. 

Do szyny możecie wpiąć każdą, nawet wiszącą lampę jeśli dorobimy jej odpowiednią końcówkę do wpięcia. (Taką końcówkę założy do tradycyjnej lampy każdy elektryk, czy fachowiec w sklepie z oświetleniem)

Jeżeli zdecydujesz się na system magnetyczny, masz możliwość zamontowania lamp niemal niewidocznych, niewielkich rozmiarów, bądź lamp schowanych w szynie.

W systemach jedno, czy trójfazowych do szyny mocowane są lampy. Reflektory w różnych rozmiarach. Nie muszą być duże, znajdziemy lampy ok 8 cm długości i 8 cm średnicy.

Jeśli zależy Ci na loftowym, fabrycznym stylu możesz zdecydować się na masywniejsze, charakterystyczne reflektorów kolorze czarnym.

Wiecie, że to genialne rozwiązanie uratowało wielu moich klientów którzy nie przemyśleli w porę rozmieszczenia swoich punktów oświetleniowych.

W sytuacji, kiedy macie tylko jeden przewód w suficie w salonie, bez kucia i remontu rozprowadzić światło w dowolne miejsca.

Szynoprzewody umożliwią wam podłączenie dużej ilości lamp na suficie.

A jeżeli w trakcie użytkowania, zauważycie że gdzieś brakuje oświetlenia, lub w jakiejś części salonu jest go zbyt dużo, możecie zmienić ustawienie a nawet dokupić dodatkowe punkty.

Chciałabym wyczulić Cię a fakt, że oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów e wnętrzu.

To nie tylko dekoracja, to też ważny element funkcjonalny a nawet filozofia życia.

Bo źle oświetlone wnętrze negatywnie wpływa na nasz nastrój i może być powodem problemów zdrowotnych.

Potraktuj sprawę oświetlenia bardzo poważnie!